Lotto Ekstraklasa. Jagiellonia nowym liderem. Novikovas po golu zjadł... Snickersa

Lotto Ekstraklasa. Samodzielnym liderem została Jagiellonia Białystok. W meczu 9. kolejki z Górnikiem Zabrze straciła wprawdzie gola już w 2 minucie, ale po przerwie zdążyła przechylić szalę na swoją korzyść i wygrała 3:1. Do siatki trafili Roman Bezjak, Przemysław Frankowski, a przed nim również Arvydas Novikovas. Litwin w ramach cieszynki zjadł Snickersa, którego otrzymał z ławki rezerwowych. Na widowni zasiadło niemal 12 tys. osób.

Jagiellonia przejęła stery w lidze po Wiśle Kraków. Ale łatwo nie było. Od 2 minuty przegrywała w Zabrzu po akcji Hiszpanów: Jesusa Jimeneza z Igorem Angulo. Wicekról strzelców zeszłego sezonu uderzył celnie z paru metrów lewą nogą. Był to jego czwarty gol w sezonie.

Druga odsłona to jednak już popis drużyny Ireneusza Mamrota. Do wyrównania doprowadził Roman Bezjak, który w polu karnym wygrał walkę o pozycję i jako pierwszy wybiegł do piłki dośrodkowanej przez Guilherme (czwarta asysta w sezonie - współlider klasyfikacji).

Białostoczanie grali uważnie w obronie i z pomysłem w ataku. Przy golu na 2:1 pomógł natomiast bramkarz Tomasz Loska, który dał się zaskoczyć Arvydasowi Novikovasowi. Litwin uderzył z dystansu po przerzucie Romana Bezjaka. Dzieło zniszczenia dokończył Przemysław Frankowski.

W następnej kolejce Jagiellonia zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław. W tygodniu czeka ją za to wyjazd do Dzierżoniowa na mecz 1/32 Pucharu Polski z tamtejszą Lechią, która występuje na co dzień w 3 lidze.

Piłkarz meczu: Roman Bezjak