Jak najlepiej radzić sobie z kryzysem wieku średniego? Śmiać się z niego!

Igor Myszkiewicz to 40-letni absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Zajmuje się głównie sztuką fantastyczną, rysunkiem, grafiką, komiksem i ilustracją. Wykonał m.in. ilustracje do wielu gier fabularnych. W sieci najbardziej znany jest jego blog komiksowy "Kryzys Wieku".

"Kryzys wieku" opowiada, jakże by inaczej, o kryzysie wieku średniego, czyli okres w życiu człowieka, kiedy mamy już za sobą połowę oczekiwanego czasu życia, a nasze dotychczasowe priorytety zostają przewartościowane. Temat, który ponoć dotyczy wielu, a niewiele osób się nim zajmuje. Myszkiewicz więc wypełnia pewną niszę.

- Początkowo rysowałem to dla siebie i przyjaciół aż nagle, niemal z dnia na dzień, blog stał się bardzo popularny; stał się „głosem pokolenia”. Tematy są z życia wzięte, z przemyśleń własnych i rozmów z kumplami. Kiedy zbliżyliśmy się (i niestety przekroczyliśmy) do czterdziestki poczuliśmy, że coś się gdzieś zmienia. To przebijało się w rozmowach, żartach i było na tyle intrygujące, przerażające i jednocześnie zabawne, że postanowiłem to jakoś utrwalić, ująć w luźną formę komiksowej opowieści - mówi nam twórca komiksów. - Chyba chodzi tu o skalę grozy - jest po prostu zbyt duża, nie można zareagować na nią inaczej niż śmiechem . Zresztą nie chcę rysować jakiegoś pamiętnika z rozpaczy, owszem to że nasz czas się skraca jest czymś nieubłaganym i strasznym, ale nie powinniśmy reagować na to tylko łzawym jękiem, konkluzja powinna być inna - dodaje Myszkiewicz.

Obecnie komiksy można przeczytać tylko w internecie. Autor otrzymał jednak kilka propozycji i możliwe, że w 2015 roku zostaną wydane w tradycyjnej formie.

A jaki jest Wasz sposób na kryzys wieku? Wszystkie komiksy znajdziecie na blogu Kryzys Wieku.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!