Koncerty na Dni Białegostoku 2019. Wystąpi Beata Kozidrak i Bajm, Sandra, Zuza Jabłońska, Anna Jurksztowicz [PROGRAM]

(dor), bialystok.pl, WikipediaZaktualizowano 
Dni Miasta Białegostoku 2019 tuż tuż. Na wielkim koncercie na Rynku Kościuszki, jak podczas otwarcia centrum po renowacji, zaśpiewa Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Zagraniczną gwiazdą będzie królowa europejskiego popu lat 80. - Sandra.

Dnia Miasta Białegostoku w tym roku odbędą się od 21 do 23 czerwca. Jak zawsze, największą atrakcją dla białostoczan, będzie koncert na Rynku Kościuszki.

W tym roku, podobnie jak podczas otwarcia Rynku Kościuszki po rewitalizacji, zaśpiewa Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Jako zagraniczna gwiazda wystąpi Sandra. Białostoczan będzie rozgrzewać 15-letnia Zuza Jabłońska.

Ale atrakcji będzie o wiele więcej, choćby niedzielny Białostocki Jarmark Świętojański wokół Ratusza.

Podczas koncertu Anny Jurksztowicz, 23 czerwca, zostaną wręczone Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku za 2018 rok.

Otrzymają je:

  • Adam Woronowicz – za całokształt dotychczasowej działalności w dziedzinie filmu i teatru – 17 tys. zł,
  • Fundacja Teatr PAPAHEMA – za dotychczasowe dokonania artystyczne w dziedzinie teatru ze szczególnym uwzględnieniem spektaklu „Proces. Rekonstrukcja” – 17 tys. zł,
  • Andrzej Kalinowski – za organizację Festiwalu Literackiego „Na pograniczu kultur” – 17 tys. zł,
  • Wiesław Wróbel – za całokształt dotychczasowej działalności na rzecz popularyzacji dziedzictwa kulturowego – 17 tys. zł.


KONCERTY:Zuza Jabłońska, Beata i BAJM, Sandra – 22 czerwca, godz. 19:00, Rynek Kościuszki w Białymstoku, wstęp wolny

Podlaskie imprezy, których nie można przegapić. Jakie wydarz...

Kim jest Sandra?

Sandra (ur. 18 maja 1962 w Saarbrücken) – niemiecka piosenkarka pop i euro disco. Jej najpopularniejsze przeboje to „Maria Magdalena”, „In the Heat of the Night”, „Everlasting Love” i „Hiroshima”. Urodziła się w Niemczech jako Sandra Ann Lauer, później przyjęła nazwisko męża, producenta Michaela Cretu. Karierę zaczynała jako członkini tria Arabesque (1979–1984), udzielała się także w zespole Enigma (1990–2003). Łącznie sprzedała na świecie ponad 30 mln albumów, co czyni z jej najpopularniejszą artystkę pochodzącą z Niemiec.

Sandra ma ogromny sentyment do lat 80., w których odnosiła swoje największe sukcesy. Na jej facebookowym koncie znajduje się ogromna liczba starych zdjęć, będących najczęściej reprodukcjami fotosów z ówczesnej prasy muzycznej.

Sandra już kilka razy koncertowała w Polsce, jest też bardzo popularna w Rosji. Ma nawet swój profil na VK - rosyjskim odpowiedniku Facebooka.

Kim jest Beata Kozidrak?

Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu, autorka tekstów, kompozytorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

Beata Kozidrak na scenie debiutowała, śpiewając w chórze szkolnym oraz zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. W szkole tej najbujniej kwitło życie kulturalne Lublina, istniało wiele kabaretów i grup muzycznych. Wspólnie z bratem Jarosławem, wokalistą i gitarzystą, zaczęła wówczas występować w lokalnych domach kultury i klubach studenckich. Po poszerzeniu składu o przyszłego męża – wokalistę Andrzeja Pietrasa oraz o gitarzystę Marka Winiarskiego, na początku 1978 powstał zespół Bajm, grający wtedy akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej. Stopniowo poszerzano skład oraz instrumentarium zespołu. Po kilku wygranych lokalnych przeglądach Bajm wystąpił na konkursie debiutantów Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu, który rozpoczął ogólnokrajową karierę zespołu.

Wraz z zespołem Bajm wydała łącznie 10 albumów studyjnych, które rozeszły się w łącznie nakładzie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Teksty do wszystkich piosenek tworzyła samodzielnie. Wylansowała z grupą przeboje, takie jak m.in.: „Piechotą do lata” (w latach 70.), „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Co mi Panie dasz”, „Nie ma wody na pustyni”, „Małpa i ja”, „Dwa serca, dwa smutki” czy „Biała armia” (w latach 80.), „Ta sama chwila” czy „Dziesięć przykazań” w latach 90. lub „Szklanka wody” czy „Myśli i słowa” (na początku XXI wieku).

Beata nie stopuje ani na moment. Po przeprowadzce do Warszawy napotkała na swojej drodze artystyczną iskrę - kreatywnych ludzi, dzięki którym jej pomysły mogą ponownie rozkwitnąć. W nowym domu odnalazła spokój i dobrą energię. W nowym otoczeniu – bombę kreatywności, wsparcia, inspiracji. Jest silniejsza niż kiedykolwiek. Wolna, ale zakochana po uszy. W pełni gotowa by po raz kolejny podbić świat muzyki.

16 września 2016 r. premierę miała płyta „B3”. Tytuł to nie tylko sygnał solowego powrotu Beaty „po raz trzeci”. Czytany po angielsku jest zachętą, obietnicą i radą artystki dla wszystkich, którzy sięgną po krążek… „be free”!

Album promują cztery single – „Bingo, „Upiłam się Tobą”, „Niebiesko-zielone” i najnowsze "Ruchome Wydmy".

Świeże, nowoczesne kompozycje szybko stały się przebojami lata. Całość materiału Beata tworzyła osobiście z producentem Marcinem Limkiem. Teksty – tradycyjnie spod pióra artystki. Warstwa dźwiękowa - wzbogacona o elementy bluesa, gospel, a nawet brzmienie orkiestry.

Pomimo różnorodności płyta zachowuje spójność. Jest receptą Beaty na szczęście. „B3” to opowieść o tym, że warto ryzykować, walczyć o swoje i nie bać się zmian. Bo tylko dzięki nim można rozwinąć skrzydła, wziąć głęboki oddech i ruszać ku temu, co lepsze.

Kim jest Zuza Jabłońska

Zuza Jabłońska - jedna z najbardziej charakterystycznych artystek młodego pokolenia. Mimo 15 lat, dobrze wie czego chce i szturmem idzie po swoje.

Dała się poznać jako najbardziej dojrzała uczestniczka The Voice Kids, a jej charakterystyczna barwa głosu i nieprzeciętne umiejętności wokalne zaprowadziły ją do finału.

Chwile później wydała swój debiutancki singiel Sami, który doczekał się już kilka milionów odsłon na youtube.
Zuza prezentuje niebanalne podejście do popu. „Zależało mi żeby zarówno warstwa tekstowa jak i muzyczna niosły ze sobą pewną głębię pozostając jednocześnie muzyką, po którą sama chętnie bym sięgnęła” - mówi młoda wokalistka.

Jej koncerty to energetyczna dawka muzyki, w której inteligenty pop miesza się z rockiem, jazzem, r’n’b czy soulem. Towarzyszący jej muzycy to górna półka polskiej sceny muzycznej, którzy na swoim koncie mają współpracę z takimi artystami jak Apoligamia, czy Łona i Webber.

„Dla mnie najważniejsze jest to, żeby zawsze pozostać sobą i starać się iść własną drogą” - mówi Zuza.
Przed Zuzą Jabłońską właśnie otwierają się drzwi jej artystycznej drogi. To na pewno będzie droga pełna muzycznych niespodzianek, bo ta młoda dziewczyna się dopiero rozkręca.

Kim jest Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz (ur. 5 sierpnia 1963 w Szczecinie) – piosenkarka jazzowa i producentka muzyczna. Studiowała śpiew klasyczny, porzuciła jednak belcanto w wyniku fascynacji jazzem i muzyką pop. W wieku 16 lat występowała już na estradach zawodowo obok największych gwiazd polskiej estrady. W 1985 roku, na festiwalach w Opolu i w Sopocie, jako nastoletnia adeptka sztuki piosenkarskiej, wylansowała swoje największe przeboje takie jak Diamentowy Kolczyk, Hej Man, Stan Pogody, Zmysły precz, Zima lubi dzieci. Utwory te napisali wówczas specjalnie dla niej Krzesimir Dębski i Jacek Cygan.

Z towarzyszeniem najwybitniejszych polskich muzyków i zespołów, wielokrotnie koncertowała także poza Polską m.in.: w Niemczech, Francji, we Włoszech oraz w USA i Kanadzie. Reprezentowała polską piosenkę na międzynarodowych festiwalach w Sopocie (Polska,1985); Dreżnie ( Niemcy,1987 ); Curaçao ( Antyle Holenderskie 1988 ); Jurmala ( Łotwa 1989); Karlshamn ( Szwecja 1990 ); Siracusa (Włochy 1991 ); Istanbule (Turcja 1991) i w Kairze ( Egipt 1995).

Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”; „VIP”; „Czułość i kłamstwa”; „Matki, żony i kochanki”; „Na dobre i na złe”; „Więzy krwi”, „ Ranczo”.

Nagrała piosenki do polskich wersji filmów Walta Disneya, takich jak: „W pustyni i w puszczy”; „Puchatkowego Nowego Roku”; „Prosiaczek i Przyjaciele”, „Kubuś i Hefalumpy”.

Ale pomimo, że jest znana z wielu przebojowych piosenek oraz muzyki do seriali i programów TV, posiada też w swoim repertuarze utwory nawiązujące do życia religijnego i duchowego, takie jak spirtuals & gospel, kantyczki karmelitańskie, hinduskie mantry i współczesne pieśni oparte na tekstach wybitnych poetów (Szymborska, Miłosz, Lorca, da Ponte).

PROGRAM Dni Miasta Białegostoku 21-23 czerwca 2019

21 czerwca 2019 (piątek)

godz. 9:30-16:30 Wstęp wolny na wszystkie ekspozycje Muzeum Wojska w Białymstoku

Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7 Organizator: Muzeum Wojska w Białymstoku

godz. 12:00 „Jakim miastem był Białystok Branickich?” – wernisaż wystawy plenerowej

Plac Jana Pawła II Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

22 czerwca 2019 (sobota)

„Jakim miastem był Białystok Branickich?” – wystawa plenerowa

Plac Jana Pawła II Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

godz. 8:00-14:00 VII Międzynarodowa Giełda Starych Pocztówek i innych walorów kolekcjonerskich

WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14 Organizator: Stowarzyszenie Kolekcjonerów w Białymstoku

godz. 9:30-16:30 Wstęp wolny na wszystkie ekspozycje Muzeum Wojska w Białymstoku

Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7 Organizator: Muzeum Wojska w Białymstoku

godz. 18:00 „Ku nieznanej postaci piękna. O życiu i twórczości Czesława Sadowskiego” – wernisaż wystawy

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Legionowa 2 Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

godz. 19:00 Zuza Jabłońska, Beata i BAJM, Sandra – koncert plenerowy

Rynek Kościuszki Organizatorzy: Prezydent Miasta Białegostoku, Białostocki Ośrodek Kultury

23 czerwca 2019 (niedziela)

„Jakim miastem był Białystok Branickich?” – wystawa plenerowa

Plac Jana Pawła II Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

godz. 9:30-16:30 Wstęp wolny na wszystkie ekspozycje Muzeum Wojska w Białymstoku

Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7 Organizator: Muzeum Wojska w Białymstoku

godz. 10:00-16:00 Białostocki Jarmark Świętojański

Rynek Kościuszki Organizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

godz. 11:00 „Zaginiony prezydent Białegostoku – spacer śladami Seweryna Nowakowskiego”

Zbiórka: Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19 Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury

godz. 11:00-15:00 Bezpieczne Wakacje na Plaży Miejskiej

Plaża Miejska Dojlidy Organizator: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji

godz. 12:00-15:00 Piknik z Branickim: gra miejska „Śladami Jana Klemensa Branickiego”; działania animacyjne: „Gryf – herb rodu Branickich”, „En face Jana i Izabeli Branickich”; rodzinny quiz wiedzy o Branickich

Skwer Armii Krajowej Organizator: Muzeum Wojska w Białymstoku

godz. 18:00 Uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku oraz koncert Anny Jurksztowicz

Sala Forum, ul. Legionowa 5; bezpłatne wejściówki w kasie Forum (liczba ograniczona) Organizatorzy: Prezydent Miasta Białegostoku, Białostocki Ośrodek Kultury

godz. 20:00 „Życie na zderzaku. Białostockie drogi do wolności” – plenerowa prezentacja słuchowiska

Dziedziniec Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, ul. H. Sienkiewicza 14

Organizator: Muzeum Pamięci Sybiru Wydarzenia towarzyszące:

14-28 czerwca „Kareta Branickiego” – całodobowa instalacja artystyczna

Dziedziniec Pałacu Branickich Organizator: Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku 14-22 czerwca 3. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek” 20 czerwca godz. 15:00, 19:00 „Jaren” Yumehina Theatre (Japonia) godz. 20:30 „Dom nad jeziorem” Yael Rasooly & Yaara Goldring, Hazira Performance Art Arena (Izrael) 21 czerwca godz. 18:00 „Papier” Maayan Iungman (Izrael, Niemcy) godz. 20:00 „Nagi król” Mesebolt Babszinhaz (Węgry) 22 czerwca godz. 14:00, 18:00 „Hachioji Kuruma Ningyo” Nishikawa Koryu Group (Japonia) godz. 16:00 „Opowieści z niepamięci” Teatr Animacji w Poznaniu (Polska) godz. 17:30 promocja książki z serii „Nasz BTL” Białostocki Teatr Lalek, ul. K. Kalinowskiego 1 Organizator: Białostocki Teatr Lalek 18 czerwca, godz. 18:00 „Osiem kobiet” – spektakl dyplomowy słuchaczy Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego

Aula Studium Wokalno-Aktorskiego, ul. Zwycięstwa 28

Organizator: Policealne Studium Wokalno-Aktorskie

21 czerwca – 15 lipca „10 x 100, czyli BTF na 100-lecie niepodległości Białegostoku” – wystawa plenerowa (wernisaż wystawy 21 czerwca, godz. 15:00) Plac przed Białostockim Ośrodkiem Kultury, ul. Legionowa 5 Organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury i Białostockie Towarzystwo Fotograficzne 22–23 czerwca Nord Auto Hyundai COP / IV Międzynarodowy Nocny Turniej Siatkówki Plażowej

godz. 10:00 – turnieje dzieci i młodzieży

godz. 16:00 – turniej nocny

Centrum Sportowe Tysiąclecia, Zespół Szkół Elektrycznych, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 14 Organizator: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju „Hektor”

polecane: MuzoTok : Justyna Steczkowska

Wideo

Materiał oryginalny: Koncerty na Dni Białegostoku 2019. Wystąpi Beata Kozidrak i Bajm, Sandra, Zuza Jabłońska, Anna Jurksztowicz [PROGRAM] - Białystok Nasze Miasto

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
j
jasiek444

Pomysł bardzo dobry. Gwiazdy lat 80 mają naprawdę wielu fanów i wiele osób czuje sentyment do tych lat. Taka okazja może się nie powtórzyć

zgłoś
G
Gość

Słabiutkie te gwiazdy. Lepiej mniej zapraszać a postawić na jakość, wziąć przykład z innych miast w Polsce i zaprosić kogoś na czasie. Michał Szpak gdzie występuje miasta zalewa tłum fanów nie tylko z Polski, a to dobra promocja dla miasta i regionu. Lady Pank i Piasek też mimo wielu lat na scenie przyciągają nie małe tłumy.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3