Jagiellonia Białystok wygrała pewnie sparing z FBK Kaunas

ro2
W rozegranym w Surażu spotkaniu sparingowym Jagiellonia Białystok pokonała FBK Kaunas 4:2 (3:2).

Białostoczanie bardzo szybko objęli prowadzenie w pojedynku z liderem drugiej ligi litewskiej. W 10. minucie Vetelisa po indywidualnej akcji strzałem w długi róg pokonał Kamil Grosicki. W 27. minucie świetne podanie otrzymał Tomasz Frankowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali. "Franek" nie zwykł marnować tego typu okazji i trafił do siatki podcinając futbolówkę nad interweniującym bramkarzem.

Gol kontaktowy padł w 31. minucie. W polu karnym Jagiellonii Evalda Razulisa faulował Tadas Kijanskas. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Edinas Pehličius. Zaledwie czterech minut potrzebowali podopieczni Michała Probierza, aby odpowiedzieć na gola zdobytego przez Litwinów. Po dośrodkowaniu Frankowskiego z rzutu rożnego piłkę zgrywali Cionek i Kijanskas, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się "Grosik", który uderzeniem z 3 metrów podwyższył na 3:1.

W 41. minucie na strzał z około 30 metrów zdecydował się Evaldas Razulis. Było to z pozoru niegroźne uderzenie, jednak duży błąd w tej sytuacji popełnił Grzegorz Sandomierski, który dopuścił, aby futbolówka wpadła do bramki Jagiellonii.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę bardzo szybko nastąpiła zmiana rezultatu. Oko w oko z golkiperem FBK stanął testowany Ndabenkulu Ncube, który minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce Litwinów. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Jagiellonia pokonała lidera II ligi litewskiej 4:2 (3:2).

Jagiellonia Białystok - FBK Kaunas 4:2 (3:2)
Bramki: Kamil Grosicki 10', 35', Tomasz Frankowski 27', Ndabenkulu Ncube 47' - Edinas Pehličius 31' (k), Evaldas Razulis 41'.

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Igor Lewczuk, Tadas Kijanskas, Thiago Rangel, Krzysztof Hus - Maciej Makuszewski, Hermes, Rafał Grzyb, Jarosław Lato (28' Tomasz Kupisz) - Kamil Grosicki, Tomasz Frankowski. (II połowa) Rafał Gikiewicz - Alexis Patricio Norambuena Ruz, Andrius Skerla, Mariusz Gogol, El Mehdi Sidqy - Tomasz Kupisz (66' Jarosław Lato), Mladen Kašćelan, Marcin Burkhardt, Maycon (75' Jan Pawłowski) - Przemysław Trytko, Ndabenkulu Ncube (75' Bartłomiej Pawłowski).

FBK Kaunas: (skład wyjściowy) Laurynas Vertelis - Audrius Račkus, Mindaugas Bagužis, Mantas Fridrikas, Valdas Pocevičius - Aurimas Vertelis, Tomas Miklinevičius, Nerijus Valskis, Edinas Pehličius - Evaldas Razulis, Robertas Vėževičius.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).