Jagiellonia Białystok - FK Kruoja 8-0. Białostoczanie zdominowali Litwinów [ZDJĘCIA]

Konrad Karkowski
W dwumeczu Jagiellonia wygrała 9-0.
W dwumeczu Jagiellonia wygrała 9-0. tomasz Sawczuk
Jagiellonia Białystok pewnie awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. W rewanżu z FK Kruoja nie dali szans zawodnikom z Litwy gromiąc ich 8:0.

Jagiellonia Białystok przystąpiła do meczu z FK Kruoja osłabiona brakiem Rafała Grzyba, który musiał pauzować za czerwoną kartkę z pierwszego meczu.

Już od pierwszej minuty Jagiellończycy pokazali Litwinom, że nie mają co marzyć o odrobieniu strat z pierwszego spotkania. W 3. minucie białostoczan na prowadzenie wyprowadził Maciej Gajos. W 8. minucie było już 2-0 po golu Karola Świderskiego.

Następnie pokazał się Patryk Tuszyński, który zdobył hat-tricka. Dzieła zniszczenia dokończył Przemysław Frankowski, który pozazdrościł Patrykowi trzech bramek. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 8-0. W dwumeczu Jaga wygrała 9 do 0.

W drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy Jagiellonia Białystok zmierzy się z cypryjskim zespołem - Omonia Nikozja.