Klub Gwint zaprasza na kolejną edycję metalowego objazdu Blitzkrieg. W sobotę, 12 września przy Zwierzynieckiej zagrają zespoły Vader, Marduk, Esqarial i Chainsaw.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, liderem kapeli od początku jest Piotr „Peter” Wiwczarek. Nazwa zespołu nawiązuje do postaci Dartha Vadera bohatera sagi Gwiezdne Wojny. Styl muzyczny przez niego wykonywany początkowo był określany jako heavy metal, a od roku 1985 roku trash metal. Z biegiem lat zespół zwrócił się w stronę death metalu, w tekstach chętnie nawiązując m.in. do twórczości H.P. Lovecrafta. Dziś Vader, wraz z takimi grupami jak Imperator, Exorcist, Armagedon, Slashing Death i Convent, zaliczany jest dziś do prekursorów gatunku death metal w Polsce.

Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: With Full Force, Wacken Open Air, Hunter Fest i Party San Metal Open Air. Grupa była wielokrotnie nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku metal za wydawnictwa „Black to the Blind” (1997), „Litany” (2000), „Revelations” (2002), „The Beast” (2004) i „Impressions in Blood” (2006). Na koncie mają 8 albumów długogrających. Ostatni „Necropolis” wydany w tym roku.

Prócz gwiazdy na scenie wystąpi też Marduk, blackmetalowy zespół ze Szwecji. Gośćmi będą również polskie Esqarial i Chainsaw.

Początek koncertu o godz. 18. Bilety do nabycia w klubie Gwint i sklepie Tango. Kosztują 45 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu).

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!