Wspólny występ organisty Jakuba Garbacza i Hajnowskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko zakończy tegoroczne XIV Katedralne Koncerty Organowe.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wspólny występ organisty Jakuba Garbacza i Hajnowskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko zakończy tegoroczne XIV Katedralne Koncerty Organowe.

Jakub Garbacz ukończył z wyróżnieniem studia w klasie organów prof. Mirosława Pietkiewicza w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi, organizuje cykliczne koncerty w kościołach Łodzi i okolic. Koncertuje w Polsce i za granicą (zwłaszcza kraje skandynawskie).

Hajnowski Chór Kameralny powstał w 1998 roku przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Od początku jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Ewa Barbara Rafałko. Chór bierze udział w życiu miasta uświetniając różne uroczystości. Ma też na koncie wiele osiągnięć konkursowych i festiwalowych.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć „Preludium i Fuga h-moll BWV 544” Jana Sebastiana Bacha i „Sonatę B-dur op. 65 nr 4” Felixa Mendelssohna-Bartholdy. W cześci chóralnej zabrzmią: „Credo” i „Już Cię Żegnam” Tomaso Ludovico da Vittoria, „Hymn to the Virgin” Benjamina Brittena, „Swiaty Boża” Mikołaja Kulikowicza, „Cantate Domino” Vitalisa Miskinisa.

Na organach Jakub Garbacz wykona „Moto Ostinato” z cyklu „Nedelni Hudba” Petera Ebena.

Koncert odbędzie się 21 sierpnia o godz. 19.15. Bilety kosztują 8 zł.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!