Horror zimowy osadzony w ośnieżonym krajobrazie Północnej Kanady; brutalny fiński horror inspirowany prawdziwą masakrą grozy; klimatyczny, gotycki horror z elementami fantasy, czy nieobliczalny szwedzki horror komediowy, a nawet osadzony na koreańskiej prowincji i czerpiący z ludowych wierzeń thriller z elementami horroru - to wszystko do zobaczenia w kinie Forum podczas Fest Makabry.

W tym roku po raz pierwszy Fest Makabra – ogólnopolski przegląd horrorów, prezentujący zagraniczne dzieła z pogranicza horroru, thrillera, mrocznego fantasy i czarnej komedii.

Większość filmów zostanie wyświetlona w całej Polsce premierowo i będzie to jedyna okazja do obejrzenia ich na wielkim ekranie. Pierwsza edycja przeglądu odbędzie się w kinach studyjnych i niezależnych w całym kraju, również w Białymstoku w kinie Forum. Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor filmów Kino Świat.

Co zobaczymy? Horror zimowy dziejący się w klimatycznym, ośnieżonym krajobrazie Północnej Kanady, horror komediowy o donatach, które przeobrażają się w krwiożerczych zabójców, fiński horror inspirowany prawdziwą masakrą nad jeziorem Bodom w 1960 roku, gotycki horror z elementami fantasy, nawiązujący do klasycznej baśni Charlesa Perraulta, szwedzki film składający krwisty hołd amerykańskim fast-foodom i kultowym slasherom oraz osadzony na koreańskiej prowincji i czerpiący z ludowych wierzeń klimatyczny thriller z elementami horroru.

Fest Makabra

* 20 marca
18:15 POD MROCZNĄ GÓRĄ, Kanada 2014, 99 min.
20:15 ATAK KRWIOŻERCZYCH DONATÓW, USA 2016, 98 min.

* 21 marca
18:15 BODOM, Finlandia/Estonia 2016, 85 min.
20:00 KLĄTWA ŚPIĄCEJ KRÓLEWNY, USA 2016, 89 min.

* 23 marca
18:00 AMERYKAŃSKI BURGER, Szwecja 2014, 78 min.
20:00 LAMENT, Korea Południowa 2016, 156 min.

Kino Forum, bilet 12 zł (na jeden film)

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!