Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, działający dotychczas tylko przy SGH w Warszawie, rusza na Uniwersytecie w Białymstoku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – główny organizator Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego uruchamia zajęcia w nowych ośrodkach. Ruszają zajęcia na Uniwersytecie w Białymstoku, jak również na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz w Bełchatowie. Zapisy na zajęcia trwają do 15 września br.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) działa od kwietnia 2008 roku. Od tego czasu zrealizowano w SGH w Warszawie trzy pilotażowe edycje, w ramach których każdorazowo kształcono 150 młodych studentów.

„Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych” – mówi Ewa Tokajuk z Uniwersytetu w Białymstoku. Wykłady służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, młodzi studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę.

Każdy student EUD otrzymuje indeks, do którego zbiera stempelki. Zebrane cztery stempelki uprawniają uczestnika spotkań do otrzymania dyplomu ukończenia zajęć. Semestr kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta danego ośrodka.

W ramach EUD organizowane są również zajęcia dla rodziców. Zajęcia te mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw i zachowań przedsiębiorczych – „Z rodzicami rozmawiamy o roli i znaczeniu kieszonkowego, metodach wsparcia dziecka w nauce, kreatywnych metodach rozwiązywania konfliktów czy nowoczesnych systemach edukacyjnych” – dodaje Agnieszka Orzeszkowska z biura EUD.

Zajęcia EUD poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu w Białymstoku oraz SGH. Spotkania z dziećmi przeprowadzą specjaliści z zakresu ekonomii i zarządzania, natomiast dla rodziców, specjaliści z obszaru pedagogiki, psychologii i socjologii. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: ww.uniwersytet-dzieciecy.pl

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: