Z okazji zbliżającego się święta kobiet Kompania Piwowarska organizuje drzwi otwarte dla Pań pod hasłem „Dzień Kobiet w Browarze”.

Kompania Piwowarska otworzy swoje drzwi dla Pań – symbolicznie 8 marca – akcja odbędzie się pod hasłem: „Dzień Kobiet na Browarze” jednocześnie w trzech lokalizacjach – Tychach, Białymstoku i Poznaniu – czyli tam, gdzie znajdują się browary firmy. We wszystkich trzech pracuje już obecnie wiele kobiet. W Białymstoku 17 % wszystkich pracowników browaru to panie, w Tychach 26%, zaś w Poznaniu 16%.

W całym pionie technicznym KP zatrudnionych jest 21% kobiet, zaś ich łączny odsetek w firmie to 22%. Celem tej akcji jest zainteresowanie pań pracą w Kompanii Piwowarskiej i pokazanie, że może być ona dla nich satysfakcjonującym i ciekawym zajęciem.

Akcja „Dzień Kobiet na Browarze” skierowana jest przede wszystkim do studentek wydziałów technicznych, które chciałyby wnieść swoją wiedzę i potencjał do naszej organizacji. Nasze przyszłe kandydatki do pracy powinna cechować pasja do zdobywania wiedzy i ciągłego doskonalenia się - mówi Monika Krystek-Rafińska, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej. - Naszym głównym celem jest odczarowanie stereotypu, że praca w browarze to miejsce głównie dla mężczyzn.

Nabór prowadzony jest na uczelniach wyższych, gdzie panie kształcą się na kierunkach technicznych m.in.: na Politechnice Białostockiej, Uniwersytecie w Białymstoku.

Łącznie prawie 100 osób weźmie udział w warsztatach na terenie browarów. W Białymstoku 20 pań, zaś w Poznaniu i Tychach po 36 pań. Rekrutacja prowadzona jest na podstawie CV i trwa od 15 lutego do 1 marca.

Akcja odbędzie się 8 marca w browarach w Białymstoku, Poznaniu i Tychach.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!