Dogrywka i rzuty karne w Grajewie. W Wasilkowie wygrał faworyt [ZDJĘCIA]

ma, jlas, los
Olimpia Zambrów wygrała 1:0 z KS Wasilków i zagra w finale Regionalnego Pucharu Polski Jakub Laskowski
Olimpia Zambrów i Warmia Grajewo w środę wygrały mecze półfinałowe i zmierzą się o triumf w Regionalnym Pucharze Polski.

Zambrowski zespół, który plasuje się na dziewiątym miejscu w III lidze, miał spore problemy z pokonaniem lidera IV ligi KS Wasilków. Wasilkowianie, którzy byli gospodarzem meczu, grając agresywnie długo powstrzymywali ataki rywali. W pierwszej połowie Olimpia zdołała oddać jedynie dwa celne strzały na bramkę, ale nie sprawiły one większego kłopotu bramkarzowi KS Wasilków. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Gospodarze umiejętnie się bronili, ale też wyprowadzali groźne kontry. Wreszcie w 85 minucie padło rozstrzygnięcie. Bardzo skuteczny ostatnio napastnik Olimpii Kamil Zalewski dostał piłkę w polu karnym, obrócił się i strzałem po ziemi zdobył gola dla gości.

– Kamień z serca spadł po golu Kamila, bo mamy w zespole trochę kontuzji i nie chcieliśmy grać dogrywki – powiedział Tomasz Kulhawik, trener Olimpii. – Wiedziałem, że Wasilków postawi nam trudne warunki, bo bardzo dobrze spisuje się w IV lidze. Naszym największym problemem było boisko, bo nie mogliśmy konstruować akcji tak jak zakładaliśmy. Ale jesteśmy szczęśliwi z awansu.

Jeszcze dłużej na gola trzeba było czekać w drugim półfinale, gdzie Warmia Grajewo (wicelider IV ligi) podejmowała pogodzoną ze spadkiem z III ligi drużynę ŁKS 1926 Łomża. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli łomżanie, ale lepsze sytuacje do zdobycia bramki wypracowała sobie Warmia. Dwie były godne odnotowania: minimalnie niecelny strzał głową Tomasza Brzozowskiego w 27 minucie i zmarnowana sytuacja sam na sam z golkiperem przez Marcina Mikuckiego w 34 minucie.

W drugiej części gospodarze osiągnęli już większą przewagę. W 66 minucie po strzale Tomasza Dzierzgowskiego piłkę z linii bramkowej wybił Hubert Cendrowski, a w 70 minucie po uderzeniu Mikuckiego piłka odbiła się od słupka. Rozstrzygnąć losy półfinału mógł Paweł Drażba, ale nie trafił z pięciu metrów do bramki i potrzebna była dogrywka. A w niej już praktycznie pierwsza akcja przyniosła gola grajewianom. Autorem był Dawid Kondratowicz. Niestety dla około 500 kibiców Warmii goście za sprawą Bartłomieja Ziemaka wyrównali sześć minut później i dogrywka zakończyła się remisem.

W rzutach karnych lepsza okazała się Warmia, a bohaterem został rezerwowy bramkarz Filip Święciński, który wszedł po zakończeniu dogrywki i obronił dwie jedenastki.

Finał Regionalnego Pucharu Polski zostanie rozegrany 29 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zdobywca pucharu otrzyma 40 tysięcy złotych nagrody, a zespół pokonany w finale 10 tysięcy złotych.