CLJ. Szybko stracony gol, czerwona kartka, a na końcu podział punktów w starciu Jagiellonii z Górnikiem Zabrze

Jakub LaskowskiZaktualizowano
Młodzi jagiellończycy (na żółto-czerwono) podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze Anatol Chomicz
W zaległym meczu 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 u siebie z Górnikiem Zabrze. Zdobyty punkt należy przyjąć z szacunkiem, bowiem okoliczności od początku nie sprzyjały Żółto-Czerwonym.

Tym spotkaniem białostoczanie wkroczyli w serię spotkań, w których ważyć się będą ich losy w walce o utrzymanie. Jaga nie mogła sobie pozwolić na porażkę z zabrzanami i cel udało się zrealizować, choć łatwo nie było.

Już początek okazał się bardzo trudny, gdyż białostoczanie źle weszli w ten mecz i już od 20 minuty musieli gonić wynik. Pierwszy z poważniejszych wypadów Górników pod bramkę Jagiellonii zakończył się faulem defensora gospodarzy we własnym polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał napastnik gości.

- Paradoksalnie w pierwszych minutach to my byliśmy groźniejszą drużyną, ale zabrakło nam zimnej krwi w dogodnych sytuacjach - relacjonuje trener Jagi Wojciech Kobeszko. - W drugiej połowie kontynuowaliśmy dobrą grę, długo biliśmy głową w mur, aż nadeszła 90 minuta. Wówczas dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Huczki ładnym strzałem głową wykorzystał Mateusz Gdowik - dodaje.

Żółto-Czerwoni pokazali wielkie serce do walki, gdyż od 15 minuty drugiej połowy grali w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Karol Struski. Pomimo tego udało im się doprowadzić do wyrównania, a przy większym szczęściu mogli nawet zainkasować komplet punktów. W ostatniej akcji meczu szansę zaprzepaścił jednak Kamil Sakowicz.

- Wyszliśmy z kontrą i Kamil zamiast odegrać do lepiej ustawionego kolegi, to zdecydował się na indywidualną akcję. Wywalczył rzut wolny, ale korzyści bramkowej z tego nie mieliśmy - kończy Kobeszko.