Białostockie fotoradary i wideorejestratory tylko jednej nocy uwieczniły ponad 130 kierowców przekraczających prędkość. Kilku z nich było także pijanych. Posypały się mandaty.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Białostockie fotoradary i wideorejestratory tylko jednej nocy uwieczniły ponad 130 kierowców przekraczających prędkość. Kilku z nich było także pijanych. Posypały się mandaty. Niektórzy za nieodpowiedzialną jazdę tamtej nocy staną również przed sądem. Takie były efekty działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ramach kampanii „Użyj wyobraźni”.

„Użyj wyobraźni” to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach i zwiększenie świadomości kierowców, a przez to eliminowanie niepotrzebnego ryzyka i brawury. W ramach tej kampanii w ubiegły piątek, w godzinach wieczorowo – nocnych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku razem z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku przeprowadzili na terenie Białegostoku wspólne działania. Miały one na celu zdyscyplinowanie i edukację młodych kierowców. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestatorami i policyjni motocykliści pełnili służbę głównie w centrum miasta, w rejonie klubów i dyskotek. Zwracali szczególna uwagę na przekroczenia dozwolonej prędkości, trzeźwość kierowców oraz niezapinanie pasów bezpieczeństwa. Podczas akcji dwa fotoradary rejestrowały przekroczenia prędkości, a policjanci i strażnicy miejscy ustawieni w odległości kilkuset metrów od tego miejsca kontrolowali pojazdy zarejestrowane przez urządzenie. Przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku wręczał kierowcom materiały edukacyjne dotyczące brawury za kierownica i wpływu alkoholu na zdolność prowadzenia pojazdów. W sumie skontrolowanych zostało ponad 170 kierowców. Sprawdzono również trzeźwość przeszło 80 spośród nich. 131 sprawców za przekroczenie dopuszczalnej prędkości ukaranych zostało mandatami. W 19 przypadkach funkcjonariusze wystawili również mandaty karne za niezapinanie pasów bezpieczeństwa. W czasie działań fotoradary wykonały 92 zdjęcia.

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 22-letni kierowca Seicento, który na ul. Zwierzynieckiej, w pobliżu akademików pędził blisko 120 km/h. Został za to ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich około 19.30 kierując bmw, na Al. Solidarności przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h. Został zarejestrowany przez fotoradar, a następnie zatrzymany przez policjantów. Podczas kontroli okazało się , że kierowca ma ponad 1,2 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł około 22.30. Nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem zatrzymał go na ulicy Warszawskiej, gdy jechał seatem. Okazało się, że ma 1,3 promila alkoholu. W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy, a o ich dalszych losach zadecyduje sąd.

W najbliższym czasie podobne działania kontynuowane będą również na innych drogach.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!