Białe Niedźwiedzie na Pucharze Świata

sensei Cezary Zugaj
Białe Niedźwiedzie na Pucharze Świata K1 WAK1-F Ryga (Łotwa ) 03-06 października 2013. CEZARY ZUGAJ zawodnik WHITE BEARS TEAM BIAŁYSTOK oszukany w finale wagi 63,5 kg w Pucharze Świata K1 w Rydze.

W dniach 03-06 października 2013 roku ekipa Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai wzięła udział w Pucharze Świata K1 w Rydze. Zgłosiło się 350 zawodników z takich państw jak: Polska, Węgry, Rumunia, Belgia, Mołdawia, Ukraina, Rosja, Białoruś, Łotwa, Litwa, Estonia, Kaliningrad, Armenia, Tajikistan.

Jedyny Nasz zawodnik Cezary Zugaj w wadze 63,5 kg w ćwierćfinale pokonał w II rundzie przez ciężki nokaut ( kopnięcie kolanem w wątrobę ) zawodnika litewskiego klubu z Visaginas.

W drugim dniu zawodów MŁODY zmierzył się w półfinale z zawodnikiem z Mołdawii i po trzech rundach kontrolowanych przez Białostoczanina wygrał jednogłośnie na punkty i dostał się do finału tego Pucharu.

Na oficjalnej naradzie trenerów w przeddzień finałów została przekazana karta walk finałowych. Finał wagi 63,5 kg został umieszczony w Gali Finałowej po godz. 17.00 dnia następnego pomiędzy Cezarym Zugajem ( WHITE BEARS TEAM BIAŁYSTOK ), a jednym z najlepszych zawodników litewskich tej kategorii Danilą Deividasem ( TITANAS KAUNAS ).

Kiedy ekipa białostocka zjawiła się w dzień finałów o godz. 16.00 na Hali gdzie odbywał się Puchar Świata okazało się, że walka Naszego zawodnika już się odbyła ( bez obecności teamu z Białegostoku ) w godzinach rannych, gdzie odbywały się finały dzieci, kadetów i juniorów ( za przyczyną trenera litewskiego przeciwnika ) bez uzgodnienia i powiadomienia przez Łotewskiego organizatora ekipy polskiej.

W taki oto sposób Litwin został zwycięzcą Pucharu Świata K1 WAK1-F bez walki. Został złożony oficjalny protest do Prezydenta tej największej amatorskiej organizacji K1 w Europie WAK1-F Donatasa Simonaitisa.

W taki sposób uniemożliwiono MŁODEMU zdobyć tego tytułu w walce do której przyjechał dobrze przygotowany i nie rozbity po pierwszych walkach. W ekipie Białych Niedźwiedzi na zawody pojechali trener sensei Cezary Zugaj oraz Jego asystent i sędzia krajowy Marek Walentynowicz.