W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili działania skierowane na kierowców ignorujących światło czerwone na sygnalizatorze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wideorejestratory zamontowane w nieoznakowanych radiowozach zarejestrowały blisko 40 przypadków niedostosowania się do światła czerwonego. Kolor ten obliguje każdego kierowcę do bezwzględnego zatrzymania się przed nim oraz zakazuje wjazdu na skrzyżowanie. Najwyraźniej nie wszyscy o tym wiedzieli. Wśród łamiących ten przepis byli także kierowcy autobusów komunikacji miejskiej. Mając na pokładzie autobusu kilkadziesiąt osób decydowali się wjeżdżać na skrzyżowania przy czerwonym świetle powodując tym samym potężne zagrożenie.

Pamiętajmy!

Wjeżdżanie na czerwonym świetle niesie za sobą potężne zagrożenie. W tym czasie na skrzyżowanie mogą wjeżdżać już inne pojazdy. Niestety nie wszyscy kierowcy pamiętają, że światło czerwone to nic innego jak sygnał STOP, a zatrzymanie sie przed nim jest bezwzględnym obowiązkiem. Taryfikator mandatowy za to wykroczenie przewiduje mandat w wysokości do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!