Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja Znicz 2018 na Podlasiu. Uważajcie na drogach i na cmentarzach [zdjęcia]

red.
podlaska.policja.gov
Od środy (31 października) trwa ogólnopolska akcja „Znicz 2018”. Każdego dnia, już od wczesnych godzin rannych, podlascy policjanci zadbają, by każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich.

31 października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych zainaugurowali policyjną akcję "Znicz 2018".

Najbliższe dni to dla policjantów czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. Kilkuset mundurowych, na terenie całego województwa, będzie służyło pomocą głównie w rejonach nekropolii, na skrzyżowaniach, przy przejściach dla pieszych, na dworcach kolejowych i autobusowych.

TU ZOBACZ TEŻ: 1 listopada Wszystkich Świętych. Organizacja ruchu w Białymstoku. Komunikacja, objazdy

Pamiętajcie!
* Aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźcie, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

* Podczas porządkowania grobów nie zostawiajcie, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajcie w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajcie się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźcie czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

Akcja Nie zabijaj!
31 października również nastąpiła druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wystarczy przestrzegać przepisów, w tym dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto