Wybierz region

Wybierz miasto

  Zwolnij, jesteś w ukrytej kamerze

  Autor: Rafał MALINOWSKI<br>rmalinowski@poranny.pl

  2005-10-13, Aktualizacja: 2005-10-13 06:00

  Podlaska drogówka postanowiła szczególnie przypilnować szosy warszawskiej i całej krajowej „ósemki". Do pracy ruszą patrole w nieoznakowanych samochodach.  Podlaska drogówka postanowiła szczególnie przypilnować szosy warszawskiej i całej krajowej „ósemki". Do pracy ruszą patrole w nieoznakowanych samochodach. Będzie też więcej radiowozów: od poniedziałku, przez co najmniej dwa tygodnie, każda z pięciu komend policji – od Zambrowa, przez Białystok, po Suwałki – została zobowiązana do wystawienia na trasie minimum jednego oznakowanego patrolu z radarem – mundurowi będą na trasie codziennie, od godziny 7 do 19.

  Jesteśmy z wami
  – W ten sposób chcemy się wpisać w akcję „Kuriera Porannego" i od razu poprawić bezpieczeństwo. Na tyle, na ile oczywiście damy radę. I cieszymy się, że mamy ten sam cel, czyli przekształcenie drogi śmierci w Drogę Życia – mówi nadkomisarz Jacek Dobrzyński, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
  Przypomnijmy naszą akcję „Droga Życia" rozpoczęliśmy tydzień temu, po tym, jak pod Jeżewem, na trasie do Warszawy doszło do tragicznego wypadku w którym zginęło 13 osób. W ramach naszej akcji zbieramy podpisy pod petycją do premiera RP. Chcemy, m.in. aby znalazły się pieniądze na budowę drugiej jezdni do Jeżewa i obwodnicy Zambrowa, przyspieszenia prac nad budową drogi ekspresowej Warszawa – Białystok – Budzisko, a także wprowadzenia na drogę Białystok-Warszawa fotoradarów i stałych patroli policyjnych na odcinkach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków.


  Pirat w kłopotach
  – Będziemy szczególnie ścigać tych wszystkich kierowców, którzy wyprzedzają pod górkę i na podwójnej ciągłej, tych, którzy łamią zakaz wyprzedzania i nie stosują się do ograniczeń prędkości – przyznaje komisarz Rafał Kozłowski z wojewódzkiej drogówki. Policjanci zapewniają, że będą też reagować, kiedy zobaczą kolumny tirów.
  – Stwarzają ewidentne zagrożenia dla ruchu drogowego, ponieważ bardzo trudno jest wyprzedzić – dodaje Rafał Kozłowski.
  – Przypominamy też, że kierowca, który na jakimś odcinku popełnia kilka wykroczeń, czyli na przykład znacznie przekracza dopuszczalna prędkość, przejeżdża podwójna ciągłą i nie stosuje się do znaków drogowych może nawet, po krótkim pobycie w „ukrytej, policyjnej kamerze" stracić prawo jazdy – dodaje nadkomisarz Jacek Dobrzyński.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.