Wybierz region

Wybierz miasto

  Zbieramy podpisy pod apelem do premiera

  Autor: Monika Rosmanowska

  2005-10-05, Aktualizacja: 2005-10-05 11:06 źródło: Naszemiasto.pl

  AKCJA „PORANNEGO" Podlasianie spontanicznie odpowiedzieli na nasz apel i przyłączyli się do zbierania podpisów Ponad sześćdziesiąt podpisów, setki telefonów, deklaracje poparcia i pomocy od kilku białostockich ...

  AKCJA „PORANNEGO" Podlasianie spontanicznie odpowiedzieli na nasz apel i przyłączyli się do zbierania podpisów

  Ponad sześćdziesiąt podpisów, setki telefonów, deklaracje poparcia i pomocy od kilku białostockich organizacji – to bilans pierwszego dnia akcji „Droga życia". Mieszkańcy jednogłośnie mówią: dość drogom śmierci i żądają, aby premier znalazł pieniądze na inwestycje w naszym regionie.
  Po ogłoszeniu akcji w redakcji rozdzwoniły się telefony. Za każdym razem powtarzało się tylko jedno pytanie: jak możemy pomóc? Zbieranie podpisów zaoferowały prywatne firmy, szpitale, kibice Jagiellonii. Do akcji już przyłączyli się mieszkańcy Wasilkowa i dziennikarze TVP Białystok. Nasz apel do premiera pojawił się też w Internecie na stronie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski.

  W szpitalach i na meczach
  – Kiedy przeczytałam dzisiejszy numer „Kuriera Porannego" od razu wiedziałam, że trzeba pomóc i zebrać podpisy wśród pracowników naszej firmy. Wiem, że nikogo nie trzeba będzie namawiać – mówi pracownica jednego z białostockich zakładów. Kobieta obiecała też zainteresować sprawą znajomych i rodzinę. – W ten sposób stworzymy prawdziwą siatkę i zbierzemy bardzo dużo podpisów. Takiej sile premier na pewno się nie oprze – dodaje.
  Podpisy z poparciem zbiera też klinika alergologii AMB. – Pracuje u nas ponad pół tysiąca osób i jestem pewna, że wszyscy podpiszą się pod takim apelem. Chcę też przekazać listy sąsiednim klinikom. Razem na pewno uda nam się dużo zdziałać – nie ma wątpliwości Anna Bodzęta-Łukaszek, kierownik kliniki.
  Zbieranie podpisów na meczach piłkarskich to pomysł Stowarzyszenia Sympatyków Jagiellonii Białystok. – Na każdym meczu jest około sześciu tysięcy ludzi i na pewno uda nam się zebrać mnóstwo podpisów – deklaruje Leszek Karpowicz, prezes stowarzyszenia.

  Najpierw podpisy, później protesty
  Swoją pomoc zaoferowało też podlaskie OPZZ. Jego działacze chcą rozesłać listy do 263 zakładowych organizacji związkowych. – Zrobię wszystko, aby zebrać jak największą liczbę podpisów. Jeszcze dziś zainteresuję akcją swoich kolegów z innych województw. Sprawa życia ludzkiego to nie tylko problem naszego regionu – mówi Antoni Poźniak, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Podlaskiego.
  Już dziś listy pojawią się też w urzędach, przychodniach i innych ważnych miejscach Wasilkowa. Burmistrz miasta przygotował też pismo wzywające do budowy obwodnicy miasta i modernizacji drogi Białystok-Augustów. Wystąpienie trafiło już do wszystkich podlaskich posłów i senatorów. W sprawę zaangażowała się również Rada Miejska Wasilkowa, która przyjęła podobną uchwałę.
  – Założyliśmy już komitet na rzecz budowy obwodnicy i będziemy protestować. Nie zawahamy się nawet przed totalną blokadą głównych dróg regionu. Nie chcemy już być bierni. Nie będziemy też już prosić, ale żądać – kwituje Antoni Pełkowski, burmistrz Wasilkowa.


  Gdzie można znaleźć listy z petycją do premiera:
  l W biurze ogłoszeń „Kuriera Porannego" przy ul. św. Mikołaja 1 oraz od dziś na naszej stronie internetowej www.poranny.pl
  l W siedzibie TVP Białystok przy ul. Włókienniczej 16A
  l W sieci sklepów Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Market: Market ABC przy ul. Legionowej, Finezja (Lipowa 6), Dom Handlowy „Mac" (ul. Kolejowa), sklep Farmer (ul. Żeromskiego 9, Zachodnia 5A, Kena 50).
  Listy z podpisami prosimy przynosić do recepcji „Kuriera Porannego", Białystok, ul. św. Mikołaja 1

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.