Wybierz region

Wybierz miasto

  Zaopiekują się każdym

  Autor: Marta Gawina<br>mgawina@poranny.pl

  2005-10-13, Aktualizacja: 2005-10-13 06:00

  Z oferty skorzystała już Ilona Sadłowska, mama kilkumiesięcznego Krzysia. Potrzebowała pilnie niani, bo za dwa tygodnie wracała do pracy.– Wcześniej szukałam opiekunki w prasie.  Z oferty skorzystała już Ilona Sadłowska, mama kilkumiesięcznego Krzysia. Potrzebowała pilnie niani, bo za dwa tygodnie wracała do pracy.
  – Wcześniej szukałam opiekunki w prasie. Przez mój dom przewinęło się kilkanaście pań. Niestety, żadna z nich nie sprawdziła się – opowiada Ilona Sadłowska. – Kiedy w skrzynce pocztowej zobaczyłam ofertę Podlaskiego Centrum Opiekunek, postanowiłam z niej skorzystać. I nie żałuję. Firma znalazła mi odpowiednią nianię, którą od razu zaakceptował mój syn.

  Stawiamy na profesjonalizm
  Do firmy mogą się zgłaszać zarówno osoby szukające opiekunki, jak i te, zainteresowane taką pracą. Ci drudzy mogą zostawiać swoje zgłoszenia za darmo. Czeka ich jednak surowa, trzy stopniowa selekcja.
  – Zaczyna się od wywiadu i sprawdzenia referencji od poprzednich pracodawców. Następnie przeprowadzamy specjalistyczne badania psychologiczne, z rozmową ze specjalistą włącznie – mówi Kinga Koronkiewicz, współwłaścicielka firmy.
  Trzeci stopień selekcji to już szkolenia, które prowadzi Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i PCK. Osoba, która je ukończy będzie posiadać odpowiedni certyfikat.
  – Nasze opiekunki znają zasady udzielania pierwszej pomocy niemowlętom i starszym dzieciom. Potrafią też opiekować się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi – zapewnia Koronkiewicz.

  Można złożyć reklamację
  Żeby skorzystać z oferty Podlaskiego Centrum Opiekunek, wystarczy przyjść i wypełnić odpowiedni formularz. Zainteresowany określa w nim rodzaj opieki i swoje oczekiwania m.in. wykształcenie, referencje, dyspozycyjność opiekunki. Za wypełnienie formularzu trzeba zapłacić 240 złotych.
  – Następnie przedstawiamy kandydatki, które spełniają określone warunki. Osobom korzystającym z pośrednictwa naszej firmy dajemy trzy miesiące gwarancji. Jeżeli opiekunka nie sprawdzi się, za te same pieniądze przedstawiamy kolejne osoby – dodaje Kinga Koronkiewicz.
  W firmie pracują też opiekunki „od nagłych wypadków", które można wynająć na godziny.
  – Myślę, że tą propozycja zainteresują się głównie młodzi rodzice, którzy chcą czasem wyjść do kina lub potańczyć. Teraz im to umożliwimy – podkreśla właścicielka firmy.
  Firma działa od dwóch tygodni. Ma już 200 opiekunek, osób do pomocy domowej oraz gosposi. Z pomocy Podlaskiego Centrum Opiekunek skorzystało do tej pory 15 rodzin.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.