Wybierz region

Wybierz miasto

  Wyrok za zabójstwo

  Autor: (kł)

  2005-10-07, Aktualizacja: 2005-10-07 11:51

  Wyrok skazujący na 25 lat pozbawienia wolności usłyszał wczoraj w białostockim Sądzie Okręgowym Marek P., mieszkaniec Patoków w gminie Brańsk. Został skazany za zabójstwo swej konkubiny – Bernadry i usiłowanie ...

  Wyrok skazujący na 25 lat pozbawienia wolności usłyszał wczoraj w białostockim Sądzie Okręgowym Marek P., mieszkaniec Patoków w gminie Brańsk. Został skazany za zabójstwo swej konkubiny – Bernadry i usiłowanie zabójstwa innego z mieszkańców miejscowości – Józefa H.
  W uzasadnieniu wyroku sędzia Helena Nowakowska wyjaśniła, że Marek P., mimo iż trzy miesiące przed zabójstwem już raz został skazany warunkowo za pobicie siekierą i nożem konkubiny, nie zmienił swego postępowania. – Pod wpływem alkoholu dopuścił się czynu na bliskiej sobie osobie oraz bliskim znajomym – mówiła Helena Nowakowska.
  Do zdarzenia doszło 18 września 2004 roku. Dzień wcześniej Marek P. pokłócił się z Bernardą, która wystawiła za drzwi jego rzeczy. Mężczyzna noc spędził w samochodzie. Do domu wrócił dopiero następnego dnia wieczorem, akurat w trakcie libacji alkoholowej. W chwili gdy Marek P. stanął w drzwiach kuchni z siekierą, Józef H. właśnie obejmował jego kobietę. Widząc to rzucił się na konkubinę. Ta uciekła do sąsiedniego pokoju. Józef H. nie reagował. Uznał, że para sama powinna wyjaśnić swoje sprawy. Do sąsiedniego pomieszczenia wszedł dopiero wówczas, gdy usłyszał zza ściany wołanie o pomoc: „O Jezu, zabije...". Kobiecie udało się uciec przed dom. Marek P. rzucił się za nią, gdzie zadał jej dwa ciosy ostrzem i jeden obuchem w potylicę, a następnie pięć w szyję. Gdy wrócił do kuchni, rzekł do Józefa: „Bernarda już nie żyje, teraz załatwię ciebie", a później rzucił się na niego z siekierą. Ten na szczęście zamortyzował cios krzesłem. Później Marek P. sam zawiadomił policję. Dyżurnemu powiedział, że właśnie obciął głowę swojej konkubinie.
  Wyrok nie jest prawomocny.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.