Wybierz region

Wybierz miasto

  TVB poczeka na wyroku

  Autor: (mr)

  2005-10-07, Aktualizacja: 2005-10-07 11:45

  Zapowiadany wyrok w procesie apelacyjnym byłego dyrektora białostockiego ośrodka TVP Krzysztofa J. odroczony. Wczoraj sąd wznowił sprawę. W uzasadnieniu prowadząca proces sędzia Irena Rybska mówiła o konieczności ...

  Zapowiadany wyrok w procesie apelacyjnym byłego dyrektora białostockiego ośrodka TVP Krzysztofa J. odroczony. Wczoraj sąd wznowił sprawę.
  W uzasadnieniu prowadząca proces sędzia Irena Rybska mówiła o konieczności przesłuchania jeszcze trzech świadków: dziennikarza „Gazety Wyborczej", ówczesnego członka zarządu Polskiego Radia SA oraz jedną z dziennikarek „Newsweeka".
  Przypomnijmy sąd pierwszej instancji skazał Krzysztofa J. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. J. cztery lata temu zorganizował w swoim domu w Nieporęcie prywatny bankiet za pieniądze firmy. Na ławie oskarżonych zasiadł też Izydor G., p.o. wicedyrektora do spraw ekonomicznych i produkcji. Sąd skazał go na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i tysiąc złotych grzywny. Trzeciemu oskarżonemu, telewizyjnemu związkowcowi Andrzejowi P., sąd wymierzył karę tysiąca złotych grzywny.
  W apelacji dla obu dyrektorów prokurator domaga się zakazu zajmowania stanowisk w instytucjach publicznych i wyższych grzywien. Kolejna rozprawa 5 grudnia.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.