Wybierz region

Wybierz miasto

  Słowackie triumfy

  Autor: wdr

  2005-10-15, Aktualizacja: 2005-10-15 06:00

  W Bratysławie, w turnieju kategorii A z pulą nagród 2,5 tys. euro, reprezentantki Polski nie dały rywalkom żadnych szans. Kostiuczyk i Augustyn były rozstawione z „jedynką" i doskonale poradziły sobie w roli ...  W Bratysławie, w turnieju kategorii A z pulą nagród 2,5 tys. euro, reprezentantki Polski nie dały rywalkom żadnych szans.
  Kostiuczyk i Augustyn były rozstawione z „jedynką" i doskonale poradziły sobie w roli faworytek. W pierwszej rundzie miały wolny los, w drugiej do 1 i do 0, rozprawiły się z reprezentantkami gospodarzy. W ćwierćfinałach łatwo poradziły sobie z duetem niemiecko-rumuńskim, a potem wysoko pokonały Szwedki. W meczu o złoto wygrały z Angielkami Imagen Bankier i Emmą Mason 15:7, 15:3.
  Augustyn doskanale radziła sobie także w grze pojedynczej. Zawędrowała do finału, w którym uległa Bułgarce Petii Nedelczewej 2:11, 9:11. W pierwszej rundzie tej samej konkurencji białostoczanka Ewa Jarocka, po zaciętym pojedynku, przegrała 11:4, 9:11, 8:11 ze Słowaczką Kvetoslavą Orlovsky.
  Honor Polaków w singlu obronił Przemysław Wacha z Technika Głubczyce. Rozstawiony z „dwójką" zawodnik ograł w finale 12:15, 15:9, 15:9 wyżej notowanego Ville Langa z Finlandii. Z Finem w ćwierćfinałach poległ Rafał Hawel, reprezentujący barwy SKB Litpol-Malow Suwałki. Chociaż podbudowany zwycięskimi kwalifikacjami do turnieju głównego, już w pierwszej rundzie z zawodami pożegnał się kolejny suwalczanin Adam Cwalina.
  Najlepsi polscy badmintoniści, wzmocnieni deblistami Michałem Łogoszem i Robertem Mateusiakiem, startują dzisiaj w prestiżowym Dutch Open. Międzynarodowe mistrzostwa Holandii zaliczane są do cyklu World Grand Prix, mają dwugwiazdkową rangę i pulę nagród w wysokości 50 tys. dolarów.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.