Wybierz region

Wybierz miasto

  Skazani za atak na policję

  Autor: (mk)

  2005-10-19, Aktualizacja: 2005-10-19 06:00

  - Sąd nie miał wątpliwości skazując oskarżonych Piotra K. i Michała J. - uzasadniała wczoraj w wyroku sędzia Grażyna Zawadzka-Lotko. - Policjanci rozpoznali ich bezpośrednio po zdarzeniu.  - Sąd nie miał wątpliwości skazując oskarżonych Piotra K. i Michała J. - uzasadniała wczoraj w wyroku sędzia Grażyna Zawadzka-Lotko. - Policjanci rozpoznali ich bezpośrednio po zdarzeniu.
  Do awantury z pseudokibicami w rolach głównych doszło 13 kwietnia ubiegłego roku. Na białostockim stadionie Hetmana przy Słonecznej zaplanowany był wówczas mecz półfinałowy Pucharu Polski w piłce nożnej między Jagiellonią Białystok a Legią Warszawa. Z powodu burd i awantur wywołanych przez kibiców spotkanie zostało przerwane w 78 minucie a Jaga przegrała mecz walkowerem. Rannych zostało ośmiu białostockich mundurowych, jeden miał nawet ranę ciętą szyi. Doznali obrażeń od uderzeń kamieniami, kawałkami betonu lub ławek.
  Ani Piotr K. ani Michał J. nigdy nie przyznali się do winy. Głównym dowodem w tej sprawie miały być zabezpieczone na miejscu wydarzeń taśmy filmowe zarejestrowane przez policję i białostocki oddział telewizji polskiej. Tyle tylko, że akurat w tym procesie, na niewiele się one zdały. Akurat tej dwójki oskarżonej nie można było rozpoznać na żadnej z nich. Zdaniem obrońców był to koronny dowód na to, że ich klientów nie było w grupie agresywnych kibiców. Także policjanci - już przed sądem - nie potrafili bez zastrzeżeń rozpoznać ich twarzy.
  Sąd jednak wziął pod uwagę zeznania funkcjonariuszy jeszcze z postępowania przygotowawczego, gdzie policjanci rozpoznali uczestników bijatyki bez najmniejszych wątpliwości.
  Wyrok jest nieprawomocny.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.