Wybierz region

Wybierz miasto

  Rośnie kolejna gwiazda

  Autor: ag

  2005-10-18, Aktualizacja: 2005-10-18 06:00

  Jagiellończyk, który jest wychowankiem Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo dobrej formie. Na dobrej drodze Talent białostoczanina zauważył Michał Globisz, ...  Jagiellończyk, który jest wychowankiem Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo dobrej formie.

  Na dobrej drodze

  Talent białostoczanina zauważył Michał Globisz, szkoleniowiec reprezentacji U-19, który powołał go na międzynarodowy turniej rozgrywany w Wielkopolsce.
  – Zagrałem w pełnym wymiarze w każdym z trzech spotkań. Występowałem nie w linii pomocy, ale na obronie. Po zakończeniu imprezy szkoleniowiec pochwalił mnie za dobrą grę – mówi Wasiluk.
  W zawodach wystartowały dwie reprezentacje Polski, Anglia i Czechy. Ekipa jagiellończyka uplasowała się na drugim miejscu, za naszymi południowymi sąsiadami.
  – Myślę, że dzięki tym meczom nabrałem pewności siebie. W przyszłym roku z tej grupy zostanie wybrana drużyna, która będzie przygotowywać się do mistrzostw Europy. Trener co prawda nie powiedział mi, że się w niej znajdę, ale wszystko jest na dobrej drodze ku temu – dodaje jagiellończyk.

  Poprawił szybkość

  Udane występy Wasiluka na pewno nie umknęły uwadze szkoleniowca pierwszego zespołu, Adama Nawałki.
  – Nie myślę, o tym kiedy dostanę szansę gry w II lidze. Jeśli nadarzy się taka okazja, zrobię wszystko żeby ją wykorzystać. Jeśli nie, trudno, cierpliwie będę czekać dalej – mówi 18-letni zawodnik.
  Jagiellończyk jest coraz poważniej traktowany przez piłkarskich menedżerów. Kilka tygodni temu razem z klubowym kolegą Adrianem Gudewiczem przebywał na testach w angielskim Leicester.
  – Moja forma cały czas rośnie. Strzelam gole w rezerwach Jagi. Z dużą nadzieją patrzę w przyszłość – dodaje Wasiluk.
  Najlepiej wszystkie dobre, jak i złe strony piłkarza zna szkoleniowiec rezerw Jagiellonii Zbigniew Skoczylas, który codziennie przygląda się grze swojego podopiecznego.
  – Jego najsilniejsza broń to oczywiście warunki fizyczne. Zauważyłem też, że ostatnio znacznie poprawił szybkość i bardzo dobrze radzi sobie w pojedynkach jeden na jeden. Troszkę pracy czeka go jeszcze nad końcowym podaniem – ocenia Skoczylas.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.