Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie zabił, a pójdzie siedzieć

  Autor: (mk)

  2005-10-11, Aktualizacja: 2005-10-11 10:45

  Sąd orzekł także dla niego dziesięcioletni zakaz prowadzenia samochodów i po dziesięć tysięcy zadośćuczynienia dla rodziców zmarłej dziewczyny.Przypomnijmy, że Aneta zginęła tragicznie w czerwcu 2002 roku na drodze ...  Sąd orzekł także dla niego dziesięcioletni zakaz prowadzenia samochodów i po dziesięć tysięcy zadośćuczynienia dla rodziców zmarłej dziewczyny.
  Przypomnijmy, że Aneta zginęła tragicznie w czerwcu 2002 roku na drodze Bielsk-Podlaski - Siemiatycze. Jechała wówczas razem z Wojciechem B., który kierował swoim subaru. Na prostej drodze, przy bardzo dobrej pogodzie, jego auto nagle zjechało na drugi pas ruchu, wprost pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka TIR-a. Oba samochody przez dłuższą chwilę (kilka sekund) jechały naprzeciwko siebie, kierowca TIR-a czekał na reakcję Wojciecha B. Ten jednak zaczął zjeżdżać dosłownie w ostatniej chwili, w tym samym momencie, kiedy z drogi postanowił ustąpić mu TIR. Doszło do czołowego zderzenia, Aneta zginęła na miejscu, jej chłopak został ranny.
  Jej rodzice od początku byli przekonani, że ten wypadek to była świadoma decyzja oskarżonego. Jednak powołani w tej sprawie biegli z zakresu ruchu drogowego - nie byli już tego tak pewni. Pojawiły się nawet opinie, że wypadku można było uniknąć, gdyby kierowca TIR-a zareagował szybciej i zjechał na pobocze, a nie na przeciwległy pas ruchu.
  - On chciał zabić Anetkę, nawet jeśli i sam miałby zginąć - przekonywała sąd matka dziewczyny.
  I choć udało im się do tej wersji przekonać prokuraturę (domagała się piętnastu lat więzienia), to sąd nie znalazł wystarczających dowodów na to, że Wojciech B. zaplanował zabójstwo dziewczyny.

  Wyrok jest nieprawomocny, ale obie strony już zapowiedziały apelację.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.