Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie habity, ale...

  Autor: (an)

  2005-10-13, Aktualizacja: 2005-10-13 06:00

  Okazuje się, że zbyt krótkie mini i zbyt głębokie dekolty przeszkadzają pacjentom, a ściślej jej żeńskiej części. Jedna z naszych Czytelniczek wyliczyła, że spódnica u pielęgniarek w SPSK kończy się 40 centymetrów nad ...  Okazuje się, że zbyt krótkie mini i zbyt głębokie dekolty przeszkadzają pacjentom, a ściślej jej żeńskiej części. Jedna z naszych Czytelniczek wyliczyła, że spódnica u pielęgniarek w SPSK kończy się 40 centymetrów nad kolanem.
  – Nam to absolutnie nie przeszkadza. Zresztą zawsze mówiło się, że pielęgniarki to najładniejsza grupa zawodowa. Dlaczego nie miałyby troszkę osłonić swoich walorów? – przekonuje jeden z lekarzy.
  Ale same pielęgniarki – a przynajmniej ich samorząd – do sprawy podchodzi bardzo poważnie. – Nie uważam, że pielęgniarka powinna chodzić w habicie, ale przyzwoicie. Przecież przy ścieleniu łóżka musi się nachylać. A jeśli zbyt odsłania swoje części ciała jest to wbrew etyce – mówi Ewa Taranta, szefowa Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku.
  Więcej zrozumienia ma dla sprawy dekoltów. – Na niektórych oddziałach, takich jak na przykład noworodkowy, można chodzić tylko w strojach, które daje dyrekcja. To ze względów epidemiologicznych. Nie można mieć własnej bluzeczki pod fartuchem. Stąd czasem mogą się zdarzać zbyt duże dekolty – przekonuje Ewa Taranta. Ma już gotową receptę na ten problem. Według niej pielęgniarki, tak jak policjantki, powinny chodzić w takich samych strojach, unormowanych przepisami. Kto powinien być ich autorem?
  – W przypadku policjantek tą sprawą zajmuje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więc u nas, analogicznie, powinien to być minister zdrowia – kwituje Ewa Taranta.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.