Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak wjechać, jak wyjechać?

  Autor: (tż)

  2005-10-12, Aktualizacja: 2005-10-12 12:37

  Przez całe lato drogowcy spali – większych remontów nie było. Teraz, kiedy przed zimą prace budowlane powinny właściwie się kończyć, w Białymstoku dopiero ruszają We środę pracownicy wodociągów zablokują ulicę ...

  Przez całe lato drogowcy spali – większych remontów nie było. Teraz, kiedy przed zimą prace budowlane powinny właściwie się kończyć, w Białymstoku dopiero ruszają
  We środę pracownicy wodociągów zablokują ulicę Dziesięciny i będą układać nowe rury. W piątek z kolei, drogowcy zamkną pół ulicy Kalinowskiego oraz jedną jezdnię Zwierzynieckiej. W sobotę zaczną remont Pogodnej i Radzymińskiej. A w poniedziałek wejdą na Liniarskiego.
  Jakby tego było mało, pod koniec października prace budowlane zaczną się także na Skłodowskiej – na początek na połówce jezdni – od Legionowej do Placu Katyńskiego. Około 15 listopada drogowcy wejdą na ul. Kopernika – przebudowa miała ruszyć w przyszłym tygodniu, ale urzędnicy uznali, że lepiej z nią zaczekać – bo równoczesne prowadzenie prac na Pogodnej i Kopernika byłoby zbyt uciążliwe dla kierowców.

  Środa – 12 października
  W ulicy Dziesięciny pracownicy wodociągów białostockich zaczynają o godz. 8 rano przebudowywać kanał sanitarny. Ulica będzie zamknięta do niedzieli i w tym czasie zmieni się przebieg tras linii 16 oraz 25. Autobusy w obu kierunkach będą kursowały na trasie zastępczej.

  Piątek – 14 października
  Drogowcy zamykają pół jezdni ul. Kalinowskiego, od strony uniwersytetu. W piątek na ulicy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – będzie można nią jechać od Grochowej do Placu Uniwersyteckiego. Robotnicy zaczną zrywać granitową kostkę. Jeśli pogoda pozwoli, po nowym asfalcie na Kalinowskiego będziemy jeździć jeszcze w tym roku.
  Także w piątek zamknięta zostanie jedna jezdnia ulicy Zwierzynieckiej – od strony akademików. Cały ruch przeniesiony zostanie na drugą nitkę ulicy – od strony osiedla. Zwierzyniecka będzie remontowana od wylotu Wiejskiej do skrzyżowania z 11 Listopada, a co ważne – przez skrzyżowanie Zwierzynieckiej i Świerkowej będzie można przez pierwsze tygodnie remontu jeździć normalnie.

  Sobota – 15 października
  Jednego dnia ruszą remonty ulic Pogodnej i Radzymińskiej. Na obu zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – Pogodną będziemy jeździli od Składowej do Wiejskiej, Radzymińską od Sitarskiej do Tysiąclecia Państwa Polskiego.
  Drogowcy już w sobotę planują zacząć zrywanie starego asfaltu – dla aut na ulicach nie zostanie dużo miejsca – pas o szerokości około 3,5 metra. Dlatego na remontowanych odcinkach nie będzie mowy o żadnym wyprzedzaniu, będzie wprowadzone ograniczenie prędkości.
  Po zdjęciu starej nawierzchni okaże się, czy ulice potrzebują poważnego remontu, czy też można od razu przystąpić do ich odbudowy. Jeśli wszystko będzie w porządku, drogowcy na jezdni ułożą specjalną siatkę wzmacniającą, a na niej dwie warstwy asfaltu. Na Pogodnej będą dodatkowo przebudowane zatoki autobusowe.

  Poniedziałek- 17 października
  Od poniedziałku ruch jednokierunkowy będzie także na ul. Liniarskiego – od Placu Uniwersyteckiego w stronę Lipowej. Drogowcy zaczną zrywać granitową kostkę przed hotelem Cristal. Taka organizacja ruchu może obowiązywać do przyszłego roku – inaczej niż na Kalinowskiego, nowa nawierzchnia Liniarskiego nie będzie z asfaltu, będzie tam ponownie układana kostka. A z ułożeniem jej w zimę, przy niskich temperaturach, mogą być kłopoty.

  KOMUNIKACJA MIEJSKA
  Po zamknięciu ulicy Dziesięciny (12-16 października):
  l autobusy linii 16 z przystanku na pętli przy ul. Gajowej pojadą przez ul. gen. Maczka i dalej stałą trasą. Nie będą zatrzymywały się na następujących przystankach: Dziesięciny/Berlinga, Berlinga/Palmowa, Gajowa/Zagórna, Berlinga/rzemieślnik, Berlinga/sklep, Dziesięciny/pętla. l autobusy linii 25 z ul. Berlinga pojadą ul. Gajową, Generała Stanisława Maczka i dalej stałą trasą. Nie będą zatrzymywały się na następujących przystankach: Berlinga/rzemieślnik, Berlinga/sklep, Dziesięciny/pętla, Dziesięciny/Berlinga, Berlinga/Palmowa.

  Po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego od ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego do ul. Zagumiennej (15 października – 18 listopada):
  l linie 15 i 20 w kierunku Fabryki Dywanów z ul. Jurowieckiej pojadą ul. 1000-lecia Państwa Polskiego i ul. gen. Andersa;
  l linia 27 w kierunku Jaroszówki z ul. Poleskiej pojedzie ul. 1000-lecia Państwa Polskiego, Kombatantów i dalej stałą trasą;
  linia 102 w kierunku Sochoń z ul. Jurowieckiej pojedzie 1000-lecia P. Polskiego i dalej stałą trasą;
  l linia 25 jadąc z ul. Pierwszej Armii Wojska Polskiego pojedzie ul. 1000-lecia Państwa Polskiego, Sokólską, Zagumienną, Radzymińską, 1000-lecia Państwa Polskiego i dalej stałą trasą;
  l linia 25 jadąc z ul. 1000-lecia Państwa Polskiego pojedzie w ul. Sokólską, Zagumienną, Radzymińską, 1000-lecia Państwa Polskiego i dalej stałą trasą.

  Na ul. Radzymińskiej będzie nieczynny przystanek nr 386, a na ul. Sokólskiej przystanek nr 387. W kierunku od Sitarskiej do Tysiąclecia Państwa Polskiego autobusy linii 15, 20, 27 i 102 będą jeździły swoimi stałymi trasami. Na trasach zastępczych będą obowiązywały istniejące przystanki.

  Po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na Pogodnej od Wiejskiej do Składowej (15 października – 18 listopada):
  l linia 11 w kierunku Dziesięcin z ul. Kawaleryjskiej pojedzie ul. Pułaskiego, Żeromskiego, Składową i dalej stałą trasą;
  l linia 8 i 17 w kierunku Słonecznego Stoku z ul. Zwierzynieckiej pojedzie ul. Kopernika, Składową, gdzie zawróci w okolicy ul. Octowej i dalej stałymi trasami;
  l linia 23 w kierunku Nowego Miasta z ul. Wiejskiej pojedzie ul. Pułaskiego, Dubois, Sławińskiego i dalej stałą trasą;
  l linia 27 w kierunku Nowego Miasta z ul. Bohaterów Monte Cassino pojedzie ul. Kopernika, Składową, Żeromskiego i dalej stałą trasą.
  Na ul. Pogodnej będą nieczynne przystanki nr 321, 322 i 325. W kierunku od ul. Składowej do Wiejskiej autobusy linii 8, 11, 17, 23 i 27 będą jeździły swoimi stałymi trasami. Na trasach zastępczych będą obowiązywały istniejące przystanki.
  W związku z objazdami zmienią się rozkłady jazdy autobusów, których trasy zostały zmienione. Nowe rozkłady pojawią się na przystankach od piątku, a na stronie internetowej ZDiT pojawią się w piątek o godz. 12.

  Po zamknięciu Liniarskiego (od 17 października prawdopodobnie do końca roku):
  l autobusy linii 2, 5, 10 I 5N nie będą mogły wjechać w Liniarskiego, z ulicy Lipowej będą skręcały w Grochową, potem pojadą Kalinowskiego i na Plac Uniwersytecki. Po wprowadzeniu objazdu rozkłady jazdy tych linii nie zmienią się.

  Po zamknięciu jednej jezdni ul. Zwierzynieckiej (od 14 października):
  Nieczynny będzie przystanek przy akademikach. Autobusy linii 8, 10 i 26 pojadą jezdnią od strony osiedla, na pasie rozdzielającym dwie jezdnie zostanie urządzony przystanek tymczasowy.

  Sonda

  Które miejsce zajmie Jagiellonia w obecnym sezonie II ligi

  • 2-3 (40%)
  • niższe niż 10 (40%)
  • 1 (20%)
  • 4-10 (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.